تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
قیمت لوله
انجام پروژه متلب
لوازم یدکی ال ۹۰
خرید دریل مگنت
چسب کاشی پودری
Barabas Ropa de hombre
دفتر مهاجرتی
ای توپی پوزیشنر روغن خراطین
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
بررسی الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱

کاسبی

آموزش کسب و کار آنلاین

بررسی الگوریتم اینستاگرام ۲۰۲۱

با یک مثال ساده توضحات لازم را ادامه می دهیم، اگر نگاهی به زندگی روزمره خود کنید بدون شک روزی یک ساعت در فضای مجازی عل الخصوص اینستا سپری می کنید! پس این یک کار تکراری است که هر روز بر پایه یک سری قوانین به حالت غیر ارادی انجام می دهید. پس اگر بخواهیم نگاهی عمیق از دید یک مهندس کامپیوتر به این موضوع تکراری داشته باشیم می توان اینطور بیان کرد. ابتدا موبایل را بر میداریم – اینترنت خود را روشن می کنیم – شبکه اجتماعی instagram را باز کرده پست های آن را مشاهده و لایک می کنیم. این یک مثال بسیار ساده برای درک بهتر الگوریتم‌ها بود.

الگوریتم اینستاگرام در سال 2021،معرفی و بررسی الگوریتم اینستاگرام

پس نتیجه می گیرم تمام زیر ساخت اینستاگرام توسط همین الگوریتم ها پایه ریزی شده که بعضی از آنها با هوش مصنوعی ترکیب شده که عملکرد قسمت هایی از آنها بسیار پیچیده و مهندسی سازی شده هستند. هوش مصنوعی که در این الگوریتم ها به کار گرفته شده بر پایه یادگیری عمیق می باشند و دقیقا عملکردی مشابه با انسان بالغ را دارد پس دور زدن قوانین اینستا به همین راحتی نیست و باید کاملا طبیعی رفتار کرد تا اکانت شما شادو بن یا حذف نشود. الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ پس از تغییرات قابل توجهی که داشت ساختار تعاملی به خود گرفت، این یک نشانه برای کاربران بود چراکه در Social networking service Instagram باید پست هایی منتشر کنید که باب میل مخاطبین باشد.

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکند

بیایید کمی در مورد رفتار کاربران در “اینستاگرام” صحبت کنیم، سوالی احتمالا در اینجا ذهن شما را درگیر کرده است! آیا تعاملات بین فالورها تاثیری در بیشتر دیده شدن پست پیج شما خواهد شد؟ قطعا پاسخ بله است. اگر به دنیای واقعی خودمان هم نگاه کنیم می بنیم اگر به دوست خودمان سلام کنیم او نیز در ذهن خود تحلیل می کند و به کٌنش شما واکنش نشان می دهد و ادامه ی ارتباط برقرار می شود. اینستاگرام هم دقیقا به همین شکل عمل می کند پس هر چه فالورهای شما لایک و کامنت بیشتری برای شما قرار دهند و به کامنت‌های آنها پاسخ دهید قطعا الگوریتم های هوش مصنوعی اینستا این موضوع را درک می کنند و بحث اینگیجمنت پیج شما را افزایش می دهد. در حقیقت این کار باعث بیشتر دیده شدن پست های شما شده و به احتمال زیاد در اکسپلور هم منتقل خواهید شد.

الگوریتم اینستاگرام چگونه کار میکند

روزانه میلیون‌ها داده در این شبکه اجتماعی ارسال می شود و شامل : تصویر، ویدیو، کامنت، پیام ها و … می باشد این اطلاعات توسط هوش مصنوعی ماشین لرنینگ (machine learning) تحلیل می شود و حالات روحی کاربران به شدت مورد بررسی قرار می گیرد. به طور قطع طبق قوانین اینستاگرام، ۵ فاکتور حیاتی روی الگوریتم جدید اینستاگرام تاثیر گذار است که این فاکتورها می تواند به علاقه مندی کاربران، ارتباط گیری، تایم لاین (زمان ماندن کاربر روی پست شما)، ریتم استفاده فالورها (واکنش کاربران نسبت به پست شما)، فالووینگ ( افرادی که شما را دنبال می کنند) اشاره مستقیم داست.

چگونه الگوریتم اینستاگرام پیش بینی میکند

در حین باز کردن “برنامه Instagram” قسمت Home یا فید اینستا، محلی است که تمام پست های فالورهای شما نمایش داده می شود. احتمالا وقتی پست‌ها به نمایش در می آید خیلی از مواقع به صورت غیر ارادی خیلی از آنها را رد می کنید و حتی لایک هم نمی کنید! دقیقا همینجا الگوریتم اینستاگرام وارد عمل شده و حالات روحی و علاقه مندی شما نسبت به پستهای دوستان را تحلیل می کند. فاکتورهای تحلیل عبارتند از : مقدار زمانی که روی آن پست قرار دارید (یعنی پست کاربر دقیقا روی صفحه نمایش چند ثانیه ای بماند)، لایک، کامنت، دایرکت و اشتراک گذاری مهمترین قسمت های این تحلیل هستند.

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 8 دی 1399ساعت 1:16 توسط مهسا | تعداد بازديد : 60 | |